Підсумки з проведення 100-річного ювілею з дня народження видатного українського педагога-гуманіста Василя Сухомлинського.

Останнє оновлення: Понеділок, 10 грудня 2018, 13:42

У 2018 році світова спільнота відзначала 100-річний ювілей від дня народження видатного українського педагога-гуманіста Василя Сухомлинського.

На виконання листа МОНУ від 09.02.2018 р. та листа Департаменту освіти і науки ЗОДА від 13.02.2018 р. «Про відзначення у 2018 році 100-річчя від дня народження Василя Сухомлинського» в училищі був виданий наказ за № 37–осн. від 14.02.2018 р., де  були  визначені напрямки проведення ювілейних заходів та їх відповідальні.

Протягом навчального року, під керівництвом провідного бібліотекаря Чемерис Т.І. в бібліотеці училища проводився інтелектуальний ярмарок, виставка літератури та читання творів Василя Сухомлинського.

Викладач з навчальної дисципліни «Педагогіка і психологія» Медведєва Л.Й.  підготувала і провела тематичні лекції для студентів про педагогічну спадщину Василя Сухомлинського. Свої знання студенти поширювали  на виховних годинах, разом з класними керівниками готували доповіді, презентації з дослідження життя учителя і громадянина.

Педагогічний колектив училища неодноразово звертався до наукових праць Василя Сухомлинського на педагогічних семінарах за темами: «Педагогічна спадщина В.О.Сухомлинського і сучасна освіта»  (виступ викладача Торбунової Н.В.), «Ідеї формування громадянина в педагогічній спадщині» (виступ викладача Залогіної Г.Г.), «Методичні рекомендації за книгою В. Сухомлинського «Сто порад учителеві» (виступ викладача Скляренко З.В.), «В. Сухомлинський. Робота з важкими дітьми» (виступ  викладача Малютіної Н.О.).

Педагогічна спадщина В.Сухомлинського багатопланова, вона зазнала певної еволюції, постійно збагачувалася. Хоча видатний педагог жив і творив у застійні часи, ставлення до його діяльності та ідей не змінилося. Його педагогічна концепція високогуманна і демократична, вона органічно поєднує класичну і народну педагогіку.

Ми завжди навчаємося у видатних педагогів і цінуємо їх досвід, так і педагогічна спадщина В.Сухомлинського  має  тенденцію трансформуватися до наших сучасних умов.

Зав.методичним кабінетом: Сергєєва Т.А.