GREEN GRAY Red

Головна Фестивалі, події Конкурс робіт Студентська музично-теоретична конференція «Від темряви до світла – через боротьбу до перемоги»

Студентська музично-теоретична конференція «Від темряви до світла – через боротьбу до перемоги»

Уся світова музична спільнота протягом 2020 року відзначає 250 років з дня народження видатного німецького композитора Людвіга ван Бетховена.

В Німеччині ґрунтовно підготувалися до ювілею композитора і 2020 рік проходитиме під гаслом «Відкриваємо заново Бетховена».

Відбудеться понад тисяча культурних подій: концерти, оперні спектаклі, виставки, літературні читання, симпозіуми, конференції.

Кошторис програми ювілейного року Бетховена складатиме 42 мільйони євро, з них 27 мільйонів виділено з федерального бюджету Німеччини.

Урочиста церемонія відкриття ювілейної програми "BTHVN 2020" розпочалася ще 16 грудня 2019 року в Бонні, в місті, де народився музична легенда, радикальний новатор, борець за свободу й рівність всього людства – Людвіг ван Бетховен.

В рамках 90-річчя з дня заснування Мелітопольського училища культури і з нагоди ювілею композитора 23 січня 2020 року в закладі відбулася студентська музично-теоретична конференція під назвою «Від темряви до світла – через боротьбу до перемоги».

Разом з науковим керівником та організатором конференції Тетяною Анатоліївною Сергєєвою студенти ІІ курсу спеціалізації «Народне інструментальне мистецтво» (духові, народні інструменти) намагалися знайти відповіді на питання:

  • Чому його музика стала гімном Європейського Союзу?
  • Чому він символізує найвищу якість, героїзм, а також істину, добро і красу?
  • Коли і як він став брендом, який не виходить з моди музичного Олімпу?
  •  Що сьогодні можуть нам дати життя і творчість композитора і що власне ми знаємо про Людвіга ван Бетховена?

Студенти провели велику дослідницьку роботу щодо підбору теоретичного матеріалу в галузі симфонічної, сонатної, вокальної творчості Людвіга ван Бетховена, розкрили його творчий взаємозв’язок з видатними діячами того часу: Ф.Й. Гайдном, В.А.Моцартом, А.Сальєрі, Ф.Шиллером, Й. Гете, Наполеоном Бонапартом. Торкалися самих тонкощів – кохання і внутрішнього стану композитора у складних життєвих ситуаціях. Шукали зв’язок із сучасністю.

Всі виступи супроводжувались цікавими презентаціями, музичними фрагментами з творів композитора, наприкінці конференції слухачі об’єдналися в групи для виконання «Музичного квесту».

Ювілейний рік видатного німецького композитора триває!

«Хай буде мистецтво! Хай буде безсмертя!» Людвіга ван Бетховена.

 

Керівник проекту: викладач-методист Т.А.Сергєєва

2020-005 2020-006 2020-007 2020-008 2020-009 2020-010 2020-011 2020-012 2020-013 2020-014