GREEN GRAY Red

На поклик Долі

rudenko

Доля Поета невідривно пов’язана з долею свого народу. Цього року відзначаємо 100 років від дня народження письменника, засновника Української Гельсінської Групи, політв’язня радянських концтаборів Миколи Даниловича Руденка (1920-2004). Він, не вагаючись, пішов на поклик Долі і пройшов усі її випробовування гідно.

Народився Микола Руденко 19 грудня 1920 року у селищі Юр’ївка (нині це Луганська область). «Людина починається не з дати свого народження – вона починається з народження власної пам’яті», - напише пізніше Микола Руденко. Дитинство Миколи пройшло під знаком «нового життя». Він запам’ятав і перші розкуркулення, і колгоспи, куди довелося здати коня, корову і пару волів, і голод 33-го.

Детальніше...

160 річниця від дня народження Марії Башкирцевої

Ім’я Марії Костянтинівни Башкирцевої увійшло в історію образотворчого мистецтва та літератури одразу трьох країн – України, Росії та Франції. Життя її було надто коротким та блискучим як спалах зірки - лише 26 неповних років прожила Марія Башкирцева, але залишила свій гідний слід, аби заслужити безсмертя. Башкирцева як художниця – явище неординарне: портретист, пейзажист, автор жанрових картин і натюрмортів, починала роботу над композиціями на євангельські та історичні сюжети, працювала в техніці пастелі і гравюри, займалась скульптурою. Всього творча спадщина налічує понад 150 картин, понад 200 малюнків, акварелі, ескізи скульптур – все це створено юнкою за 7 років! Чимало її робіт увійшли до скарбниці світової культури і зберігаються в кращих художніх музеях та картинних галереях Франції, США, Німеччини, Данії, Італії, Греції, Сербії, Росії, України.

Детальніше...

До уваги читачів бібліотеки коледжу

До уваги читачів бібліотеки коледжу. Книжковий фонд поповнився новими надходженнями:

Альбом юного піаніста [Ноти] : пед.репертуар муз.шк., муз.відділення початк. спец. мистецького навч. закладу / упоряд. О.А.Колесник, С.О.Лещук. – 2-ге вид. – Вінниця : Нова книга, 2010. – 107 с.

Бацалев, В.  Тайны археологии. Радость и проклятие великих открытий [Текст] / В. Бацалев, А. Варакин. – М. : Вече, 1999. – 416 с.

Бах, Й. С.  Двоголосні інвенції для фортепіано [Ноти] : Уртекст / Й. С. Бах. – К. : Муз. Україна, 1993. – 31 с.

Детальніше...

Катерина Білокур

«Якби ми мали художницю такого рівня майстерності, то змусили б заговорити про неї цілий світ!»  Ці слова Пабло Пікассо сказав про Катерину Білокур, художницю з народу.  7 грудня українська мистецька спільнота відзначає 120 років від дня її народження.

Детальніше...

Завітайте до бібліотеки

Фонди бібліотеки коледжу поповнила нова книга Валерія Тимофеєва «Капсула времени» - нариси про кургани. Книга містить багато цікавої інформації про кургани безпосередньо нашої місцевості. Є в книзі і короткі біографічні довідки про археологів, які досліджували мелітопольські кургани, і розповіді про колекцію історичних знахідок. Запрошуємо до бібліотеки усіх, кого цікавить історія нашого краю

Детальніше...

Українська письменниця Оксана Забужко

19 вересня відомій українській письменниці, Оксані Забужко, виповнилося 60 років. З нагоди цієї події бібліотека коледжу підготувала інтерактивну книжкову закладку. Усіх зацікавлених запрошуємо до бібліотеки для детальнішого ознайомлення з творчістю письменниці.

Детальніше...