9 березня - 130 років від дня народження Георгія Івановича Нарбута (1886-1920), українського графіка.
25 лютого відзначалось 150 років від дня народження відомої української письменниці, перекладача та культурного діяча Лесі Українки.
25 лютого відзначаємо 150 років від дня народження Лесі Українки (Лариси Петрівни Квітки-Косач) – української поетеси, видатного драматурга, перекладача, фольклориста і громадської діячки.
Осколки надій чи уламок крила?
Болю високе скерцо…
Я на Майдані тоді не була.
Було моє серце.
Кричало до хрипу і падало з ніг,
Задихалося димом ядучим…
Його не помітити снайпер не міг.
І він у нього влучив.
Любов Пшенична
4 лютого відзначаємо 85 років від дня народження Бориса Миколайовича Мозолевського (1936-1993), українського археолога, поета, дослідника скіфської старовини. Б.Мозолевський мріяв про небо, а став чи не найвідомішим українським археологом. Інтелектуал і правдолюб, він не вписувався в рамки радянської науки, тому працював позаштатним археологом. Мозолевський неодноразово брав участь в археологічних експедиціях скіфологів Олексія Тереножкіна та Варвари Іллінської на півдні України, зокрема і в Мелітополі.
Доля Поета невідривно пов’язана з долею свого народу. Цього року відзначаємо 100 років від дня народження письменника, засновника Української Гельсінської Групи, політв’язня радянських концтаборів Миколи Даниловича Руденка (1920-2004). Він, не вагаючись, пішов на поклик Долі і пройшов усі її випробовування гідно.
Народився Микола Руденко 19 грудня 1920 року у селищі Юр’ївка (нині це Луганська область). «Людина починається не з дати свого народження – вона починається з народження власної пам’яті», - напише пізніше Микола Руденко. Дитинство Миколи пройшло під знаком «нового життя». Він запам’ятав і перші розкуркулення, і колгоспи, куди довелося здати коня, корову і пару волів, і голод 33-го.