Доля Поета невідривно пов’язана з долею свого народу. Цього року відзначаємо 100 років від дня народження письменника, засновника Української Гельсінської Групи, політв’язня радянських концтаборів Миколи Даниловича Руденка (1920-2004). Він, не вагаючись, пішов на поклик Долі і пройшов усі її випробовування гідно.
Народився Микола Руденко 19 грудня 1920 року у селищі Юр’ївка (нині це Луганська область). «Людина починається не з дати свого народження – вона починається з народження власної пам’яті», - напише пізніше Микола Руденко. Дитинство Миколи пройшло під знаком «нового життя». Він запам’ятав і перші розкуркулення, і колгоспи, куди довелося здати коня, корову і пару волів, і голод 33-го.
Ім’я Марії Костянтинівни Башкирцевої увійшло в історію образотворчого мистецтва та літератури одразу трьох країн – України, Росії та Франції. Життя її було надто коротким та блискучим як спалах зірки - лише 26 неповних років прожила Марія Башкирцева, але залишила свій гідний слід, аби заслужити безсмертя. Башкирцева як художниця – явище неординарне: портретист, пейзажист, автор жанрових картин і натюрмортів, починала роботу над композиціями на євангельські та історичні сюжети, працювала в техніці пастелі і гравюри, займалась скульптурою. Всього творча спадщина налічує понад 150 картин, понад 200 малюнків, акварелі, ескізи скульптур – все це створено юнкою за 7 років! Чимало її робіт увійшли до скарбниці світової культури і зберігаються в кращих художніх музеях та картинних галереях Франції, США, Німеччини, Данії, Італії, Греції, Сербії, Росії, України.
До уваги читачів бібліотеки коледжу. Книжковий фонд поповнився новими надходженнями:
Альбом юного піаніста [Ноти] : пед.репертуар муз.шк., муз.відділення початк. спец. мистецького навч. закладу / упоряд. О.А.Колесник, С.О.Лещук. – 2-ге вид. – Вінниця : Нова книга, 2010. – 107 с.
Бацалев, В. Тайны археологии. Радость и проклятие великих открытий [Текст] / В. Бацалев, А. Варакин. – М. : Вече, 1999. – 416 с.
Бах, Й. С. Двоголосні інвенції для фортепіано [Ноти] : Уртекст / Й. С. Бах. – К. : Муз. Україна, 1993. – 31 с.
«Якби ми мали художницю такого рівня майстерності, то змусили б заговорити про неї цілий світ!» Ці слова Пабло Пікассо сказав про Катерину Білокур, художницю з народу. 7 грудня українська мистецька спільнота відзначає 120 років від дня її народження.
Фонди бібліотеки коледжу поповнила нова книга Валерія Тимофеєва «Капсула времени» - нариси про кургани. Книга містить багато цікавої інформації про кургани безпосередньо нашої місцевості. Є в книзі і короткі біографічні довідки про археологів, які досліджували мелітопольські кургани, і розповіді про колекцію історичних знахідок. Запрошуємо до бібліотеки усіх, кого цікавить історія нашого краю
19 вересня відомій українській письменниці, Оксані Забужко, виповнилося 60 років. З нагоди цієї події бібліотека коледжу підготувала інтерактивну книжкову закладку. Усіх зацікавлених запрошуємо до бібліотеки для детальнішого ознайомлення з творчістю письменниці.
На сайті 56 гостей та відсутні користувачі