GREEN GRAY Red

У Мелітополі почала діяти «комендантська година» для дітей

Про це попереджає міська служба у справах дітей станом

на 12 січня 2020 року

У Мелітополі з 22:00 дітям заборонено гуляти без батьків по місту, а також перебувати в розважальних закладах.

Згідно із законом, до відповідальності можуть притягнути навіть тих батьків, дитина яких буде гуляти гуляти один на спортмайданчику в школі або у дворі.

У таких випадках буде складено протокол згідно зі ст. 180-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення - зокрема перебування дітей в закладах, в яких здійснюється діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування.

Закон введено з метою попередження злочинності, як з боку дітей, так і проти них. А також для того, щоб підвищити відповідальність батьків за виховання і розвиток дітей.

Основне, що потрібно знати про закон України «Про охорону дитинства» ст. 20-1:

  1. Дітям заборонено з 22:00 до 06:00 перебувати без супроводу батьків у громадських місцях.
  2. Власники закладів розваг та громадського харчування з 22:00 до 06:00 години вправі вимагати у відвідувачів документи, що підтверджують досягнення ними 16-річного віку.
  3. У разі виявлення дитини в розважальному закладі або в громадських місцях (парки, вулиці, території шкіл та дитячих садків, дитячі та спортивні майданчики, бари, дискотеки, магазини з алкогольною продукцією і т.п.) в нічний час, будуть притягнуті до адміністративної відповідальності батьки за неналежне виконання батьківських обов'язків (ст. 184 КУпАП).

Нагадуємо, дитина - це особа віком до 18 років (повноліття). Малолітня дитина - дитина у віці від 0 до 14 років. Неповнолітній - з 14 до 18 років.