Тиждень предметно-циклової комісії фортепіано

Останнє оновлення: Вівторок, 17 квітня 2018, 05:37

На початку квітня у Мелітопольському училищі культури традиційно проходив тиждень предметно-циклової комісії фортепіано. Він розпочався з радіогазети про життя і творчість  видатного композитора 20 сторіччя Сергія Васильовича Рахманінова. Ведуча – Лілія Субачева.

Продовжився тиждень фортепіанної музики творчою зустріччю з викладачами та студентами кафедри інструментального виконавства та музичного мистецтва естради Навчально-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти МДПУ ім. Б.Хмельницького. В концерті фортепіанної музики прозвучали твори Роберта Шумана, Олени Спіліоті, Бели Бартока. Ведуча – Евгенія Черняк.

Значущою подією тижня став конкурс фортепіанних дуетів та акомпанементів «Співає рояль». Ансамблева гра відрізняється від сольної тим, що і загальний план, і всі деталі інтерпретації є плодом роздумів і творчої фантазії декількох виконавців і реалізуються спільними зусиллями. Якщо піаніст-соліст може відтворити звучання п’єси в цілому, то піаніст-ансамбліст - тільки звучання своєї партії. За результатами конкурсу переможцями стали:

Номінація «Фортепіанний ансамбль»:

Номінація "Акомпанемент":

Наступним заходом була «Музична вітальня». Для студентів та викладачів була представлена музика з сюїти «Гулівер» сучасного харківського композитора Володимира Птушкіна. Музичні  ілюстратори - Юлія Атаманчук та Олена Демчук, ведуча - викладач-методист Тетяна Сергєєва.

Конкурс «Кращий за фахом» - завершальнийзахід тижня фортепіано. Конкурсна програма складалася з трьох номінацій: «Дебют», «Початківці» та «Майстри». Фортепіанне виконавство оцінювало журі, яке і визначило переможців.

Номінація «Дебют»:

Номінація «Початківці»:

Номінація «Майстри»:

 

Аліна Юдіна, викладач ПЦК фортепіано