GREEN GRAY Red

Шлях до незалежності довжиною 100 років

Січень місяць насичений історичними доленосними подіями для незалежності України. В училищі відбувся цикл радіопрограм, присвячених Дню Соборності України, Дню пам’яті героїв Крут.

Уперше в ХХ столітті українська незалежність була проголошена 22 січня 1918 року IVУніверсалом Української Центральної Ради, а вже за рік (22 січня 1919 року) на Софійському майдані в Києві відбулася не менш вагома подія – об’єднання Української Народної Республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР)  в одну державу.

 Соборність – один із наріжних каменів, що на них базується Українська Ідея.

Акт Злуки став могутнім виявом волі українців до консолідації, свідченням їх самоідентифікації, становлення політичної нації. Це був реальний крок до об`єднання українських земель, який і сьогодні істотно впливає на національно-політичні процеси в Україні.

День Соборності України – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель. Ця дата є знаком споконвічної мрії та боротьби українського народу за незалежну, соборну, національну державу.

Сто років назад (29 січня 1918 року) молоді добровольці в бою під Крутами (станція за 130 кілометрів від Києва по чернігівській гілці) боронили незалежність України від більшовицької російської армії. Особливо актуалізувався цей символ нині, коли нам знов із зброєю в руках доводиться боротися з новим поколінням російських окупантів.

Бій під Крутами став національним символом самовідданості та жертовності в ім’я своєї Батьківщини!

 

         Інформацію підготувала: викладач соціально-економічних дисциплін Ревенок І.А.