GREEN GRAY Red

«Душа генія музики»

«Душа генія музики»

   З 1-го квітня 2018 року всесвітнє музичне суспільство відмічає 145-річчя з дня народження видатного композитора, піаніста, диригента – Сергія Васильовича Рахманінова.

   Ця подія співпадає із значними ювілейними датами в історії української музики: 95 років від дня заснування Київської, Львівської та Одеської консерваторій.

   5  квітня в Мелітопольському училищі культури  відбулася музично-теоретична конференція «Душа генія музики», присвячена ювілею композитора.

   Студенти ІІ-ІІІ курсів  музичних  спеціалізацій провели велику роботу щодо підготовки конференції. Їх виступи були цікавими, з яскравими презентаціями й торкалися всіх жанрів і напрямків творчості С.В.Рахманінова: життєвий та творчий шлях (Олександра Ісакова), оперна творчість (Ілля Забродський), фортепіанна творчість, прелюдії (Роман Нестеренко), фортепіанний концерт № 2, с-moll (Єва Деменчук), симфонічна  творчість (Катерина Істоміна), вокальна лірика (Катерина Риженко), С.В. Рахманінов і сучасність (Вікторія Михайленко).

 У своїх виступах студенти використовували архівні документи, відео-фотоматеріали, музичні твори у виконанні відомих оркестрів, піаністів, вокалістів і самого Сергія Рахманінова.

 На відкритті конференції з привітальним словом виступила науковий керівник, викладач-методист Сергєєва Тетяна Анатоліївна. Вона розкрила деякі факти із життя і творчості композитора, пов’язані з Україною: реорганізація Київського музичного училища в консерваторію у 1923-му році; у 1940-му році – клопотання про присвоєння закладу імені П.І.Чайковського; концертне турне С.В.Рахманінова по містам Україні на початку XX століття; захоплення поезією Т.Г. Шевченка і романс на його вірші «Я опять одинок»; обробка української народної пісні «Чоботи» для хорa  a capella.

   Повідомила цікавий факт вже із сучасної музики, що мелодія синглу відомої співачки Селін Діон «All by myself»,  запозичена з другого фортепіанного концерту С.В. Рахманінова, автором пісні  Єриком Карменом. Це було доказано нащадками маестро і він був змушений написати ім.’я  Рахманінова, як справжнього автора пісні.

   Присутні студенти і викладачі отримали велике задоволення від музики геніального композитора С.В.Рахманінова.                                                                                                                                                                                                                                                     

                                                                                                                                                                                                   Викладач-методист: Т.А.Сергєєва