GREEN GRAY Red

130 років від дня народження Нарбута Г.І.

 

9 березня - 130 років від дня народження Георгія Івановича Нарбута (1886-1920), українського графіка.

Детальніше...

Вечір-портрет «Тебе я втратити не хочу, хоч ти не мій…»

до 150-річчя від дня народження Лесі Українки

25 лютого відзначалось 150 років від дня народження відомої української письменниці, перекладача та культурного діяча Лесі Українки.

Детальніше...

Проста і велична Леся Українка

25 лютого відзначаємо  150 років від дня народження Лесі Українки (Лариси Петрівни Квітки-Косач) –  української поетеси,  видатного драматурга,  перекладача,  фольклориста і громадської діячки.

Детальніше...

20 лютого – День Героїв Небесної Сотні

Осколки надій чи уламок крила?
Болю високе скерцо…
Я на Майдані тоді не була.
Було моє серце.
Кричало до хрипу і падало з ніг,
Задихалося димом ядучим…
Його не помітити снайпер не міг.
І він у нього влучив.

                               Любов Пшенична

Детальніше...

Мозолевський - дослідник і поет

11

4 лютого відзначаємо 85 років від дня народження Бориса Миколайовича Мозолевського (1936-1993), українського археолога, поета, дослідника скіфської старовини. Б.Мозолевський мріяв про небо, а став чи не найвідомішим українським археологом. Інтелектуал і правдолюб, він не вписувався в рамки радянської науки, тому працював позаштатним археологом. Мозолевський неодноразово брав участь в археологічних експедиціях скіфологів Олексія Тереножкіна та Варвари Іллінської на півдні України, зокрема і в Мелітополі.

Детальніше...

На поклик Долі

rudenko

Доля Поета невідривно пов’язана з долею свого народу. Цього року відзначаємо 100 років від дня народження письменника, засновника Української Гельсінської Групи, політв’язня радянських концтаборів Миколи Даниловича Руденка (1920-2004). Він, не вагаючись, пішов на поклик Долі і пройшов усі її випробовування гідно.

Народився Микола Руденко 19 грудня 1920 року у селищі Юр’ївка (нині це Луганська область). «Людина починається не з дати свого народження – вона починається з народження власної пам’яті», - напише пізніше Микола Руденко. Дитинство Миколи пройшло під знаком «нового життя». Він запам’ятав і перші розкуркулення, і колгоспи, куди довелося здати коня, корову і пару волів, і голод 33-го.

Детальніше...