Всеукраїнський семінар-практикум фахівців духової музики

   21–22 лютого 2019 року на базі Мелітопольського училища культури було проведено Всеукраїнський семінар-практикум голів циклових комісій духових інструментів училищ культури та мистецтв України та керівників духових оркестрів Запорізької області за темою: «Загальні проблеми розвитку оркестрового духового виконавства» та з питань підготовки до наступного фестивалю-конкурсу духових та естрадних творчих колективів «Таврійські сурми-2019».

   Під час відкриття семінару-практикуму до учасників зі словами привітання звернулися директор комунального закладу «Мелітопольське училище культури» Запорізької обласної ради, заслужений працівник культури України М.О. Єгоров; т.в.о. директора комунальної установи «Обласний методичний центр культури та мистецтв» Запорізької обласної ради О.Б.Златова; голова профспілки працівників культури м. Мелітополя Т.М.Столярова.

   До плану семінару входили:  звіт творчих колективів предметно-циклової комісії духових інструментів Мелітопольського училища культури; проведення майстер-класів з методики роботи з духовим та естрадним оркестрами; тематичні  доповіді викладачів училищ культури України з проблемних питань розвитку жанру духової та естрадної музики; розповсюдження нотного матеріалу для проведення Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Таврійські сурми-2019»; музична гостинна за участю кавер-групи «S.W.I.I.M.»

   Рівень виступу духового оркестру (керівники В.М. Мустафін та В.М. Махонько), та народного естрадного оркестру (керівник та диригент В.В.Шитіков) було високо відзначено учасниками семінару-практикуму.

   До участі у семінарі у якості модераторів було запрошено доцента Київського інституту музики ім.Р.Глієра, заслуженого діяча мистецтв України, Г.М. Григор’єва; професора, доктора мистецтвознавства Харківської державної академії культури      В.М. Откидача; завідувача кафедри диригування Дніпропетровської академії музики ім. М.Глінки В.П.Кравченка.

   На семінар прибули представники музичних училищ та училищ і коледжів культури з міст Києва, Харкова, Дніпра, Лозової, Кропивницького, Олександрії, Теребовлі, Запоріжжя. Брали участь та керівники творчих колективів Запорізької області.

   Окрім цього було запрошено диригентів військових духових оркестрів.  Протягом двох днів на семінарі панувала творча, тепла, доброзичлива атмосфера, на знак якої гостями семінару було висловлено слова подяки і сподівань на подальше співробітництво.

Підготував: голова предметно-циклової комісії духових інструментів,

викладач вищої категорії, викладач-методист

Шитіков В.В.